Menu Zamknij

Pożyczka pod zastaw mieszkania

Kobieta pracuje przy laptopie przy biurku

Banki jako instytucje finansowe największego zaufania społecznego oferują swoje produkty jedynie tym konsumentom, którzy cechują się odpowiednią zdolnością kredytową. By ją oszacować niezbędne jest przedłożenie odpowiednich dokumentów, które potwierdzą wysokość oraz źródło dochodów klienta. Ponadto istotnym jest by przyszły kredytobiorca posiadał pozytywną historię kredytową i jeśli aktualnie spłaca inne zobowiązania finansowe, nie przeszkodzi mu to w uregulowaniu nowego kredytu. Z uwagi na powyższe obostrzenia wielu Polaków nie może pozwolić sobie na produkty z sektora bankowego. Na przeszkodzie stoi zwykle negatywny wpis w jednej z baz gospodarczych, stan zadłużenia lub zbyt niski dochód. By nie wykluczyć tej grupy społecznej z rynku usług finansowych, istnieje sektor pozabankowy świadczący zobowiązania dla osób z mniejszymi lub większymi problemami materialnymi. Mogą oni liczyć na pożyczki przez internet, chwilówki za darmo, pożyczki społecznościowe czy kredyty pod zastaw. Spośród wymienionych, to właśnie te ostatnie są dla wielu ostatnią deską ratunku i wsparcia finansowego.

Kredyty pod zastaw -czy to krok desperata?

Kredyt pod zastaw to rodzaj zobowiązania finansowego w zmian za jakiś dobro kredytobiorcy, które wierzyciel traktuje jako zabezpieczenie transakcji. Przypomina to nieco wymianę w lombardzie, lecz odbywa się na trochę odmiennych warunkach. Tym dobrem mogą być zarówno nieruchomości, działki jak i rzeczy mobilne takie jak samochód,dzieło sztuki, biżuteria. W zamian za ich zastawienie klient uzyskuje potrzebne pieniądze. Jeśli nie ureguluje zobowiązania finansowego w wyznaczonym czasie, kredytodawca ma prawo do zajęcia danej rzeczy. Choć to dość ryzykowne rozwiązanie, wiele zależy od tego z jaką firmą podejmiemy współpracę. Najbezpieczniejszym wyjściem jest wybór instytucji, która nie przywłaszczy sobie naszego dobra na czas spłaty kredytu.

Kredyt pod zastaw mieszkania – bez przywłaszczenia

Klucze do domy z brelokiemGrupa inwestycyjna Safe House świadczy prywatne pożyczki pod zastaw, zarówno mieszkań, domów, lokalów użytkowych jak i działek oraz samochodów. Prowadzi także skup nieruchomości a także oferuje pożyczki hipoteczne. Firma ta funkcjonuje w Polsce od lat 90 – tych i jest jedną z pierwszych, która zaproponowała konsumentom właśnie takie rozwiązanie. Działa na terenie całego kraju, a ze względu na lata doświadczenia oraz profesjonalną obsługę klienta zaliczana jest do czołowych jednostek udzielających pozabankowych prywatnych pożyczek. Ubieganie się o kredyt pod zastaw mieszkania nie wymaga wielu formalności, a to co wyróżnia Grupę inwestycyjną Safe House to:

  • brak przywłaszczenia nieruchomości
  • brak wymogu wymeldowania
  • niski koszt miesięczny obsługi kredytu
  • szybka realizacja transakcji

Dzięki temu, że właściciel nieruchomości może nadal w niej mieszkać takie zobowiązanie finansowe jest analogiczne do kredytu hipotecznego, jakie uzyskujemy w banku. Jedynym śladem zawartej transakcji będzie wpis do księgi wieczystej, usunięty zaraz po uregulowaniu kredytu.

Wymagane dokumenty podczas wnioskowania o kredyt pod zastaw mieszkania
  • akt notarialny
  • wypis z księgi wieczystej
  • zaświadczenie o liczbie osób zameldowanych
  • zaświadczenie o uregulowanych lub nieuregulowanych opłatach czynszowych
  • fotografie mieszkania z zewnątrz i ze środka

Dokumenty te należy przesłać mailowo na wskazany adres firmy. Nie wymaga to wizyty w oddziele a wszelkie formalności można zrealizować online.