Menu Zamknij

Pożyczka na dowód – pieniądze od ręki

Otwarty laptop z wykresami

Czy pożyczki na dowód istnieją?

Pożyczki na dowód to zobowiązania finansowe, do uzyskania których niezbędny jest jedynie numer pesel oraz dokument tożsamości. Oferowane są drogą internetową, gdzie za pomocą specjalnego formularza rejestracyjnego można uzyskać potrzebną gotówkę. Fakt, iż wszystkie formalności można zrealizować online, a chwilówki nie wymagają zaświadczeń o dochodach, czyni to rozwiązanie bardzo wygodnym i szybkim. Dzięki licznym rankingom pożyczek na dowód można wybrać najlepszą ofertę bez konieczności przeglądania poszczególnych stron internetowych.

Pożyczki na dowód – brać czy nie?

Kobieta na plaży z telefonem komórkowym
Pożyczki na dowód można uzyskać online z dowolnego miejsca

W internecie co jakiś czas pojawiają się różnorodne opinie dotyczące pożyczek pozabankowych. Niestety często wynikają one z niewiedzy w danym temacie oraz braku zrozumienia dla działalności parabanków. Choć firmy pożyczkowe w istocie należą do tej kategorii instytucji, to w żadnym razie nie są odpowiedzialne za powstanie piramid finansowych, nie przyjmują depozytów i nie nakazują uregulowania żadnych przedpłat na poczet zaciągniętych zobowiązań finansowych. Jeśli spotkamy się natomiast z przedsiębiorstwem, które wymaga jakiegokolwiek nakładu własnego przed udzieleniem pożyczki, zrezygnujmy z jego usług.

Nie ma nic złego w aplikowaniu o pożyczki na dowód. Wszakże dzięki takim produktom zdecydowanie skracamy czas potrzebny na załatwianie wszelkich formalności. Poza tym pomimo wysokich cen chwilówek, ich koszty obsługi nie mogą przekroczyć narzuconego ustawowo limitu, dlatego nie musimy obawiać się dowolnie ustalanej prowizji czy odsetek. Wszystkie koszty obsługi zobowiązania powinny być nam znane od początku do końca. Dodatkowo każdy serwis świadczący usługi pożyczkowe ma obligatoryjny obowiązek zamieszczać na stronie informacje dotyczące rzeczywistego oprocentowania chwilówek.

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń

Jeśli mowa jest o pożyczkach na dowód, to należy przez to rozumieć, iż w trakcie procesu ubiegania się o wybraną kwotę pieniędzy, klienci nie są zobligowani przedkładać zaświadczeń o dochodach. Popularne pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach są ogólnie dostępne w wielu instytucjach sektora pozabankowego. Nie oznacza to jednak, że firma nie ocenia naszej zdolności kredytowej. Robi to na podstawie informacji o zatrudnieniu i dochodach, które pożyczkobiorca umieszcza we wniosku. Jedynie w niektórych przypadkach wymagają potwierdzenia tych danych prosząc o wyciąg z konta bankowego z ostatnich kilku miesięcy lub skan umowy o pracę.