Menu Zamknij

Pożyczka długoterminowa dla zadłużonych – gdzie szukać?

Kolorowe samoprzylepne karteczki na biurku

Najnowsze dane pochodzące z raportów baz gospodarczych wykazują, że dług Polaków nadal rośnie. Kredytobiorców nie zraża fakt, iż będą musieli swoje zobowiązania co miesiąc regulować przez bardzo długi czas. Nie jest również przeszkodą, w przypadku kredytów hipotecznych, konieczność posiadania wkładu własnego. Co więcej, koszty obsługi zobowiązań finansowych wydają się dla wielu z nich bez znaczenia. Czy taką sytuację można uznać za niezwykłą? Nie, to powszechne zjawisko na całym świecie, a korzystają na nim przede wszystkim instytucje świadczące usługi finansowe.

Kredyt dla zadłużonych w banku

Każdy konsument, który spłaca swoje zobowiązanie wobec bank czy innego rodzaju instytucji jest dłużnikiem. Nie należy odbierać tego negatywnie bowiem dzięki pożyczkom i kredytom niejednokrotnie wiele polskich rodzin zrealizowały swoje marzenia. Osoby te bez problemu mogą wnioskować o kolejny kredyt pod warunki, że:

  • zwracają swoje zobowiązanie zgodnie z harmonogramem
  • nie zostali wpisani do rejestru dłużników
  • wykazują zdolność kredytową na tyle wysoką, że będą mogli spłacać kolejne zobowiązanie

Gdy jeden z tych warunków nie zostanie spełniony, bank odmawia dłużnikowi kredytu. Jeśli celem pożyczki ma być pilny wydatek, który konsument musi szybko zrealizować, pomocne mogą okazać się pożyczki dla zadłużonych w instytucjach pozabankowych.

Pożyczki dla zadłużonych przez internet

Kobieta z segregatorami z dokumentami
Pożyczki przez internet eliminują formalności podczas ubiegania się o gotówkę

Firmy pożyczkowe oferują produkty dla tych osób, których sytuacja materialna uniemożliwia ubieganie się o ich odpowiedniki w bankach. Ich propozycje jednak nie ograniczają się tylko do odbiorców, którzy mają trudności z kredytem bankowym, są to również pożyczki dla konsumentów, którzy pragną uzyskać szybką gotówkę bez wychodzenia z domu. Ponadto wśród ofert obok popularnych chwilówek są także zobowiązania na raty, do 36 miesięcy.

Pożyczka długoterminowa dla zadłużonych

Pożyczki na raty wielu z nas ułatwiają spłatę długu. Odbywa się ona w comiesięcznych transzach w wysokości dostosowanej do wymagań i sytuacji materialnej pożyczkobiorcy. Dzisiaj, rzadkością już nie jest znaleźć atrakcyjne propozycje nawet w sektorze pozabankowym. Firmy takie jak Wonga, Monedo Now czy Aasa świadczą pożyczki długoterminowe dla zadłużonych w korzystnych cenach, niekiedy porównywalnych do tych, jakie uzyskamy w banku. Ponadto nie wymagają zaświadczeń o dochodach, zatem wszelkie formalności (których jest z kolei niewiele) możemy przeprowadzić online.