Menu Zamknij

Nie bój się formalności – prosty kredyt na samochód

Kluczyki samochodowe

Kupno samochodu na kredyt, to dzisiaj jedno z najpoważniejszych wydarzeń, patrząc przez pryzmat konsumpcyjnego wymiaru w codziennym życiu. Co za tym idzie, każdy z nas chce jak najlepiej przygotować się do tego procesu, badając różne możliwości, sprawdzając informacje na temat przepisów i wgłębiając się regulacje, które dotyczą całego tego procesu.

Przygotowanie na zakup auta

Najważniejsze w kontekście pozyskiwania kredytów jest to, by sama decyzja czy całościowo pojmowany proces pozyskiwania potrzebnych środków, mogły przebiegać na jasnych zasadach, tak byśmy nie musieli sobie tym zaprzątać głowy. Każda zainteresowana osoba, która choć raz starała się o kredyt na zakup samochodu, wie doskonale, że musi upłynąć pewien czas nim dostaniemy decyzję. Nie każdy jednak wie, że przy odpowiednim przygotowaniu, możemy ten czas skrócić do niezbędnego minimum. Tak jest, najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie.

Gdy stajesz przed wyborem kredytu

Samochód zabawka na dłoniGdy myślę o tej kwestii, przychodzi mi do głowy kilka punktów, które w sumie stanowią pewnego rodzaju klucz do sukcesu w tej sytuacji. Musisz zatem wziąć pod uwagę następujące kwestie:

1. Posiadane finansowe zobowiązania – tutaj możemy mówić o pełnym przekroju miesięcznych opłat. Od raty za zmywarkę, przez alimenty, po poważniejsze kredytowe zobowiązania. Oczywiście można tu podstawić mnóstwo innych kryteriów, chodzi w każdym razie o to, że na twoją zdolność kredytową, będzie wpływać każdy miesięczny, udokumentowany wydatek. Każdy, nie ma wyjątków.

A, jeśli masz kartę kredytową, to również może ona stanowić przeszkodę. No chyba, że w jakiś sposób regularnie ją spłacasz lub – co bardziej korzystne – nie robisz z niej użytku. Naprawdę, przy korzystaniu z karty kredytowej, możesz wpaść w pułapkę kosztów, które będą się za tobą ciągnąc do końca życia. A potem za twoimi dziećmi. Słaba perspektywa, przemyśl to.

2. Odpowiednie uargumentowanie zakupu – zakładając, że chcesz wziąć samochód na firmę, możesz ulec złudnemu przeświadczeniu, że masz większe szanse, niż przeciętny Kowalski, jako osoba prywatna. I tak, i nie. W zasadzie, bardziej nie. Jako przedsiębiorca, musisz bowiem dysponować dobrze rozwiniętą umiejętnością planowania. Zakup samochodu musi być czynnością zaplanowaną, zatem dobrze się zastanów, jak uargumentujesz swoje staranie o pożyczkę.
Wiadomo, że jak ktoś ma firmę transportową, to raczej słabo będzie wyglądać opcja zakupu dwuosobowego sportowego auta. Kluczem jest też tutaj dobre dopasowanie przeznaczenia samochodu do prowadzonej działalności..

3. Czytanie ze zrozumieniem – to umiejętność, która jest generalnie przydatna w życiu, zarówno w poważniejszych sytuacjach – patrz, staranie o pożyczkę – jak też i w mniej ważnych okolicznościach. Gdy chcesz ubiegać się o kredyt czy pożyczkę na auto, dokładnie zapoznaj się z warunkami. W warunki, wliczamy także całą „papierologię”, a więc te formularze i dokumenty, które dotyczą twojego kredytu.